Spory o posty v rámci koalície podľa podpredsedu Smeru SD Richarda Takáča nie sú kupčením. O kupčení by sa podľa neho dalo hovoriť, až keby s koalíciou hlasovalo desať poslancov od progresívcov.
“Predseda vlády dal ultimátum stranám Hlas a SNS, aby si upratali v stranách. To v danom čase nedokázali. Potom došlo k dohode a v rámci dodatku ku koaličnej zmluve sa dve ministerstvá posunuli Smeru. Takto má premiér Fico väčšiu vyjednávaciu pozíciu vo vzťahu k poslancom okolo pána Huliaka aj pána Ferenčáka. Tieto dve skupiny mali požiadavky na väčšie zapojenie v rámci pozícií vo vláde, verím, že v najbližších dňoch doriešime pána Huliaka a jeho kolegov a viem, že ešte stále prebiehajú rokovania s pánom Ferenčákom,” vysvetľuje minister a podpredseda Smeru SD Richard Takáč, ktorý kategoricky odmieta tieto rokovania označiť ako obchodovanie. “Obchodovaním by bolo až to, keby s koalíciou zrazu hlasovalo desať poslancov za Progresívne Slovensko,” dodáva.
O koaličných škriepkach, o proteste poľnohospodárov kvôli dovozom potravín z krajín južnej Ameriky, prepadnutých miliónoch z fondov, za ktoré vraj môže Veronika Remišová a Ján Mičovský hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou minister pôdohospodárstva a podpredseda strany Smer-SD Richard Takáč. Read More